سوسک کوچک

سایز حشره : 0.3 الی 1.27 سانتی متر
رنگ حشره : قهوه‌ای روشن، قهوه‌ای تیره
نیش می‌زند؟ خیر
پرواز می‌کند؟ خیر
این حشره در شب یا روز دیده می‌شود؟ شب, روز

توضیحات

مطمئنا شما هم در هنگام شست‌و‌شوی سرویس بهداشتی، تمیز کردن سینک ظرف‌شویی خود و یا حتی در کابینت‌های چوبی آشپزخانه خود حداقل یکبار سوسک‌های ریز را مشاهده کرده‌اید. این سوسک‌ها که در کنار سوسک‌های بزرگ به خوبی هم‌زیستی می‌کنند، از محیط غیر قابل دسترس انسان‌ها برای مخفی کردن خود از خطرات احتمالی استفاده می‌کنند. سوسک‌های کوچک آشپزخانه اغلب برای رفع تشنگی و بدست آوردن غذا برای ادامه حیات خود در طول شب شروع به جست‌و‌جو در محیط اطراف می‌کنند و در طول روز در حال استراحت هستند. بدیهی است که شما ‌سوسک‌های کوچک را به دلیل ریز بودن اندازه به راحتی در منزل مشاهده نخواهید کرد و آن‌ها با خطر کمتری نسبت به سوسک‌های بزرگ می‌توانند باکتریهای مضر را در سطح منزل پخش نموده و باعث ایجاد مریضی و حساسیت برای کودکان و افراد خانواده شما شوند. از سوی دیگر شما به راحتی می‌توانید این دغدغه را با سم‌پاشی دوره‌ای مهار کرده و این سوسک‌ها را از محل زندگی خود دور کنید. در ادامه قصد داریم سوسک‌های کوچک را برای شما به صورت کامل معرفی کنیم:

  • سوسک‌های کوچک شامل گونه‌های مختلفی هستند که معمولاً به عنوان سوسک آلمانی، سوسک آسیایی‌، سوسک باند‌قهوه‌ای و سوسک چوبی پنسیلوانیا شناخته می‌شوند.
  • سایز سوسک‌های کوچک بین 0.3 الی 1.27 سانتی متر است.
  • همانند سوسک‌های بزرگ پس از تاریکی هوا برای جفت‌گیری و تهیه غذا از مخفی‌گاه خود خارج می‌شوند.
  • کنترل سوسک‌های کوچک بسیار دشوار است، چرا که این موجودات آلوده به سرعت تولید‌مثل می‌کنند. در حقیقت، یک سوسک کوچک نژاد آلمانی می‌تواند همزمان 40 تخم نیز بگذارد که موضوع برای انسان‌ها بسیار خطرناک است.
  • سوسک‌ ریز آشپزخانه یا همان سوسک کابینت علاقه بسیار زیادی به مکان‌های تاریک و گرم دارد به همین دلیل است که اکثرا سوسک‌های ریز در فاضلاب و چاه‌های منازل زیست می‌کنند. این موضوع سوسک‌های کوچک‌ را برای انسان‌ها مخصوصا کودکان خطرناک‌تر می‌کند.
  • در نگاه اول به سوسک کابینت این تصور ایجاد می‌شود که توانایی پرواز دارد اما اکثر این حشرات از بال‌های خود به هیچ‌عنوان برای پرواز استفاده نمی‌کنند.

آموزش‌های مرتبط

محصولات مرتبط