ساس

سایز حشره : 0.5 الی 0.8 سانتی متر
رنگ حشره : قهوه‌ای تیره، قهوه‌ای روشن
نیش می‌زند؟ بله
پرواز می‌کند؟ خیر
این حشره در شب یا روز دیده می‌شود؟ شب

توضیحات

شاید برای شما هم پیش آمده است که وقتی از خواب بلند می‌شوید در قسمت های خاصی از بدن خود لکه های قرمزی را مشاهده می‌کنید که خارش بسیار دارند و به نحوی حساسیت پوستی برای شما ایجاد کرده اند. کمی که دقت کنید متوجه خواهید شد که یک حشره موذی شما را در خواب نیش زده است. در این گونه موارد شاید ذهن شما به حشره پشه و یا زنبور برود، غافل از اینکه منزل و تخت شما در حال محاصره شدن توسط حشره ساس قرار دارد. اما ساس چیست؟ حشره ساس یک حشره خونخوار شبیه حشره پشه و حشره کک است که تقریبا از مکانیزم مشترکی هم برای خونخواری از سایر جانداران استفاده می‌کنند. اگر شما عکس ساس را با عکس کک مقایسه کنید به راحتی متوجه خواهید شد که ساس حتی از کک هم کوچکتر است و این موضوع قدرت تشخیص ساس را برای شما دشوارتر می‌کند.
وجود لکه های قرمز خونی بر روی ملحفه و دیوار اتاق شما یکی دیگر از علایم وجود حشره ساس در منزل شماست. این مهمان ناخوانده به طور معمول در بین درزهای دیوار اتاق و چوب‌های درون منزل شما رخنه می‌کند. اگر شما از ملحفه و تشک سفید استفاده می‌کنید، ساس تختخواب را به راحتی می‌توانید تشخیص دهید. اگر بخواهیم اندازه ساس را به جسمی تشبیه کنیم، شاید بتوان تخم میوه سیب را بسیار شبیه به شکل یک ساس در نظر گرفت. البته اندازه اعلام شده سایز ساس قبل از خونخواری است. ساس ها مهمولا بسته به میزان خونی که مکیده‌اند بزرگتر می‌شوند.
ساس دهانی خرطومی شکل دارد که برای خونخواری ابتدا آن‌ را وارد بدن قربانی خود کرده و پس از آن اقدام به خونخواری می‌کند. همانند حشره پشه، ساس همزمان با خونخواری مایع و بزاقی از خرطوم خود ترشح می‌کند تا از انعقاد خون در حین مکیدن جلوگیری کند. جالب است که بدانید مایع ترشح شده توسط ساس ها باعث بی حس شدن بدن قربانی خود نیز می‌شود تا متوجه مکیدن خون از بدنش نشود. اما همین مایع پس از مدتی باعث تورم، قرمزی و خارش جای نیش ساس می‌شود.
نکته حایز اهمیت در مورد ساس ها این است که همانند کک ها به راحتی نمی‌توانید این حشره موذی را از منزل خود بیرون کنید. ساس بسیار باهوش و سرسخت است و با هر اقدامی که شما علیه آن انجام می‌دهید واکنش خاصی از خود نشان می‌دهد که می تواند در نهایت به ضرر شما تمام شود. پس شما بایستی از یک روش مناسب برای از بین بردن ساس استفاده کنید. برای مثال شما با دور انداختن وسیله آلوده به ساس نمی‌‌توانید ساس را از منزل خود ریشه‌کن کنید و یا با شستن ملحفه و تشک آلوده نمی‌توانید با ساس مقابله کنید. برای این منظور شما بایستی از سم ساس استفاده کنید. سم مخصوص ساس از حداقل قدرتی برای از بردن این حشره موذی و تخم هایش برخوردار است و به صورت ناگهانی ساس ها را از هر اقدام بعدی باز می‌دارد. مایع حشره کش بدون بو کنسل با فرمولاسیون پیشرفته و بدون بوی تند حشره کش های موجود در بازار، شما را برای همیشه از شر جای نیش ساس و سایر حشرات موذی از قبیل کک، پشه و . . . خلاص می‌کند. برای خرید مایع حشره کش بدون بو کنسل کافیست بر روی صفحه این محصول بروید. با محصولات بهداشتی کنسل دیگر نیاز نیست شما از هیچ حشره موذی بترسید چرا که شما به راحتی می‌توانید روش مبارزه با حشرات موذی خانگی خود را، در بین محصولات حشره کش کنسل جست‌و‌جو کنید و از فروشگاه‌های معتبر اعلامی، محصول مورد نظر خود را تهیه کنید.

آموزش‌های مرتبط

محصولات مرتبط