سوسک بزرگ

سایز حشره : 1.9 الی 3.81 سانتی متر
رنگ حشره : قهوه‌ای روشن، قهوه‌ای تیره
نیش می‌زند؟ بله
پرواز می‌کند؟ بله
این حشره در شب یا روز دیده می‌شود؟ شب, روز

توضیحات

مطمئنا اکثر افراد حداقل یک‌بار در زندگی خود این تجربه را داشته‌اند که درهنگام روشن کردن چراغ در آشپزخانه و یا سرویس بهداشتی منزل خود در نیمه شب، سوسک بزرگ یا کوچکی را مشاهده کرده‌اند که در حال تلاش برای برای مخفی کردن خود در زیر وسایل منزل از نور ایجاد شده است. جدای از این که وجود این سوسک‌ها در آشپزخانه می‌تواند مواد غذایی شما را آلوده و باکتری‌های مضر را در سطح منزل پخش کند، باعث ترس، وحشت و حس چندش آوری برای بعضی از افراد خانواده خواهد شد. این موضوع در هنگامی که این سوسک‌ها در منزل شما تولید‌مثل کرده‌اند بسیار دشوار‌تر خواهد بود. از سوی دیگر شما به راحتی می‌توانید این دغدغه را، با سم‌پاشی دوره‌ای مهار کرده و این موجودات آلوده را از محل زندگی خود دور کنید. در ادامه قصد داریم سوسک‌های بزرگ را برای شما به صورت کامل معرفی کنیم:

  • با کمی تحقیق در حوزه انواع ‌سوسک‌ها متوجه خواهید شد که سوسک‌های آمریکایی،سوسک‌های آلمانی و سوسک‌های شرقی در زندگی شهری انسان‌‌ها بیشتر دیده ‌شده‌اند.
  • سایز سوسک‌های بزرگ معمولا تا 2.5 سانتی‌متر است که اغلب در طول روز در حال استراحت هستند.
  • سوسک‌های بزرگ پس از تاریک شدن هوا برای تهیه غذا و جفت‌گیری بیرون می‌آیند.
  • سوسک‌های بزرگ توانایی پرواز را دارند اما آن‌ها بیشتر ترجیح می‌دهند که با سرعت از بخشی از محیط به بخش دیگری حرکت کنند. جالب است بدانید سوسک‌ها می‌توانند با سرعتی بالغ بر 80 سانتی‌متر بر ثانیه در محیط منزل شما حرکت کنند که این موضوع باعث می‌شود در هنگام مشاهده سوسک‌ها در آشپزخانه، نتوانید آن‌ها را با چشم دنبال کنید.
  • نکته قابل ذکر در زمینه سوسک‌ها این است که تمیز کردن دوره‌ای منزل و یا محیط کار، باعث از بین رفتن این حشرات موذی نمی‌شود چرا که آن‌ها جذب آب و مواد غذایی می‌شوند و نه گرد و خاک محیط.
  • سوسک‌ها در طول زندگی خود تنها یکبار جفت‌گیر می‌کنند. سوسک ماده توانایی این موضوع را دارد که اسپرم سوسک نر را در بدن خود نگهداری‌کند تا در زمان نیاز برای تولید‌مثل مجددا از آن‌ استفاده نماید. گفتنی است حاصل تولید‌مثل سوسک‌ها در هر مرتبه می‌تواند عددی بالغ بر 50 سوسک نوزاد باشد که این موضوع سوسک‌ها را برای انسان به موجوداتی خطرناک تبدیل می‌کند.

آموزش‌های مرتبط

محصولات مرتبط