مورچه آتشین

سایز حشره : 0.3 الی 0.6 سانتی متر
رنگ حشره : مشکی، قرمز- قهوه‌ای
نیش می‌زند؟ بله
پرواز می‌کند؟ بله
این حشره در شب یا روز دیده می‌شود؟ روز

توضیحات

اگر در منزل خود در حال استراحت بودید که ناگهان درد شدیدی در یک از نواحی بدن خود احساس کردید و پس از بررسی متوجه یک گزش از سمت مورچه‌ها شدید. بدون شک نزدیک به یک کلونی از مورچه‌های آتشین قرار گرفتید. مورچه‌آتیش با نام‌هایی نظیر مورچه زنجبیل، مورچه آتش‌های گرمسیری، و مورچه قرمز نیز شناخته می‌شود. این گونه‌از مورچه‌ها بسیار مهاجم بوده و به هیچ چیزی رحم نمی‌کنند. نیش اغشته به جوهره‌ی مورچه در مورچه‌های آتشین باعث می‌شود که آن‌ها در زمره موجودات خطرناک دنیا تبدیل شوند. جالب است بدانید که این مورچه‌ها اخیرا به اهالی از کشور استرالیا حمله‌ور شدند و خسارات جانی را به وجود آورده‌اند. در ادامه به ویژگی‌هایی از مورچه‌های آتیشین می‌پردازیم:

  • غذای مورچه های آتشین اغلب از گیاهان تازه روییده و دانه‌ها است برای همین اکثرا کلونی خود را نزدیک زمین‌های کشاورزی و محیط‌های باز بنا می‌کنند.
  • همانطور که از اسم این گونه از مورچه‌ها مشخص است‌، نیش مورچه آتشین برای انسان‌ها و موجودات زنده دیگر بسیار دردناک است و حسی شبیه به سوختگی با آتش در ناحیه گزیده شده را ایجاد می‌کند.
  • مورچه های آتشین به دوام و بقا در شرایط سخت شهرت دارند. جالب است بدانید که مورچه‌های آتشین به خواب زمستانی فرو نمی روند و از سویی قادرند آب و هوای خیلی سرد را نیز تحمل کنند.
  • کلنی مورچه‌های آتشین به صورت مخروطی شکل در نقاطی مانند: زیر الوارها، داخل کنده درختان، در میان سخره‌ها و . . . است. دلیل انتخاب این‌گونه مکان‌ها برای زندگی توسط این مورچه‌های خطرناک، در امان ماندن از خطرات احتمالی است.

آموزش‌های مرتبط

محصولات مرتبط