پرسش و پاسخ درباره مورچه ها – وظایف یک ملکه مورچه در کلونی چیست؟

چرا مورچه‌ها برگ‌ها را حمل می‌کنند

در این مقاله از مجله کنسل قصد داریم تکلیف 20 سوال متداول درباره مورچه ها را برای شما مشخص نماییم:

1. آیا در انواع مورچه ها، مورچه ای وجود دارد که بتواند پرواز کند؟

آیا در انواع مورچه ها، مورچه ای وجود دارد که بتواند پرواز کند

جالب است بدانید که اکثر کلنی‌های مورچه‌ها اعضایی دارند که می‌توانند پرواز کنند. بیشتر مورچه‌ها در کلنی کارگر هستند. آن‌ها هرگز بال ندارند، بنابراین نمی‌توانند پرواز کنند. یک یا دو بار در سال کلنی تولید مثلی می‌کند که بال دارد و می تواند پرواز کند.

2. چرا مورچه ها شیرینی دوست دارند؟

چرا مورچه ها شیرینی دوست دارند؟

مورچه‌ها شیرینی‌ها را دوست دارند زیرا شیرینی‌‌ها حاوی کربوهیدرات، قند هستند. کربوهیدرات‌ها انرژی لازم برای راه رفتن و انجام سایر رفتارها را برای مورچه ها فراهم می‌کند. جالب است بدانید مورچه‌ها، در طبیعت کربوهیدرات را از شهد گل یا عسلک شته دریافت می‌کنند.

3. آیا مورچه‌ها لباس می‌خورند؟

مورچه‌ها لباس نمی‌خورند. بیشتر مورچه‌ها حشرات دیگر را می خورند. بعضی ها دانه می خورند.

4. آب و هوا چگونه بر مورچه ها تأثیر می گذارد؟

جالب است بدانید که آب و هوا بر مورچه‌ها تأثیر می‌گذارد، اما نه به شدت سایر حشرات. همه حشرات “خونسرد” هستند به این معنی که بدن آنها مانند بدن پستانداران گرما تولید و حفظ نمی‌کند. بنابراین، اگر درجه حرارت پایین باشد، متابولیسم حشره کند می‌شود و نمی‌تواند خیلی سریع حرکت کند یا رشد کند.

مورچه‌ها از آنجایی که بسیاری از گونه‌ها با هم در لانه زندگی می‌کنند، قادر به تنظیم دمای لانه هستند. این به آن‌ها اجازه می دهد تا در دوره‌های سرد زنده بمانند و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا در هوای سردتر بچه‌های خود را بزرگ کنند.

5. مورچه‌ها چگونه گاز می‌گیرند؟

مورچه‌ها دارای قطعات دهانی به نام فک پایین هستند. آن‌ها از فک پایین برای نگهداری غذا استفاده می‌کنند و با گاز گرفتن از خود دفاع می‌کنند.

6. یک مورچه ملکه چند تخم می‌گذارد؟

هزاران گونه مختلف مورچه وجود دارد. ملکه برخی از گونه‌ها فقط چند تخم مرغ را قانون می‌کند. با این حال، ملکه مورچه آفریقایی می‌تواند 3 میلیون تخم در ماه بگذارد.

7. آیا مورچه زبان دارد؟

مورچه‌ها زبان زیادی ندارند. مورچه‌ها با استفاده از پا و کف دست چیزها را می‌‌چشند. پالپ‌ها زائده‌های انگشت مانندی در اطراف دهان هستند.

8. مورچه‌ها چگونه می‌بینند، می‌شنوند، لمس می‌کنند، می‌چشند و بو می‌کنند؟

مورچه‌ها تمام حواس انسان را دارند، اما گاهی اوقات از قسمت‌های مختلف بدن خود استفاده می‌کنند.

بینایی:

مورچه‌ها دو نوع چشم دارند و با چشم ما کاملاً متفاوت هستند. چشمان انسان یک عدسی دارد در حالی که بیشتر چشمان مورچه‌ها عدسی های زیادی دارند. بعلاوه مورچه‌ها مجموعه دیگری از چشم‌‌ها به نام “چشم‌های ساده” یا اوسلی دارند که به مورچه اجازه می‌دهد میزان نور را در محیط قضاوت کند.

شنوایی:

مورچه‌ها گوش ندارند، اما می‌توانند صدا را با احساس ارتعاش در قسمت‌های مختلف بدن مانند پاها و آنتن‌ها درک کنند.

بویایی:

آنتن‌های مورچه‌ها دارای گودال‌ها و ساختارهای دیگری هستند که بوها را در هوا درک می‌کنند.

چشایی:

مورچه‌ها زبان ندارند، اما در اطراف دهان دارای کف انگشت مانندی هستند که توانایی چشیدن را دارند.

لامسه:

مورچه‌ها عمدتاً از آنتن‌های خود برای کشف محیط خود با لمس استفاده می‌کنند. با‌این‌حال، آنها ساختارهای حسی در سراسر بدن خود دارند که به آنها اجازه می‌دهد تشخیص دهند که چیزی در حال لمس آنهاست.

9. آیا مورچه ها فکر می‌کنند؟

مورچه‌ها می‌توانند تا حدی فکر کنند. آنها مغز دارند و می‌توانند به رویدادهای اطراف خود واکنش نشان دهند تا زمانی که آن رویدادها خارق العاده نباشند. اگر آنها با اتفاقاتی مواجه شوند که از نظر ژنتیکی برای آنها برنامه‌ریزی نشده اند، نمی‌توانند رفتار صحیحی داشته باشند.
انسان‌ها در مواجهه با موقعیت‌های جدید قادر به استدلال و ارائه راه حل‌های بدیع هستند. مورچه‌ها و اکثر حشرات دیگر نمی‌توانند این کار را انجام دهند.

10. مورچه‌ها چه نوع غذایی را ترجیح می‌دهند، چربی بیکن، شکر یا گوشت؟

انواع غذایی که مورچه‌ها ترجیح می‌دهند به نوع مورچه بستگی دارد. برخی مورچه‌ها چیزهای شیرین را دوست دارند و برخی جذب چربی و گوشت می‌شوند.

11. آیا مورچه ها گاز می‌گیرند؟

مورچه‌ها آرواره‌هایی به نام مندیبل دارند که به آنها اجازه گاز گرفتن می‌دهد. آنها عمدتا برای گرفتن غذا و دفاع از خود گاز می‌گیرند.

12. چرا مورچه ها شکر دوست دارند؟

مورچه‌ها شکر را دوست دارند زیرا شکر حاوی مواد مغذی مورد نیاز مورچه‌ها است. شکر حاوی کربوهیدرات‌هایی است که انرژی لازم برای حرکت عضلات را فراهم می‌کند. بدون قند، ماهیچه‌های مورچه‌ها بدون انرژی خواهند بود.

13. آیا مورچه ها مغز دارند؟

مورچه‌ها مغز دارند به این ترتیب آن‌ها اطلاعات حسی مانند چیزهایی را که می‌بینند و می‌شنوند پردازش می‌کنند. مغز همچنین به ماهیچه‌ها می‌گوید که چه کاری انجام دهند.

14. چرا مورچه‌ها برگ‌ها را حمل می‌کنند؟

مورچه‌هایی که برگ‌ها را می‌رند و به لانه خود می‌برند، مورچه‌های برگ برنده نامیده می‌شوند. هنگامی که برگ‌ها به داخل لانه آورده می‌شوند، آنها را خرد می‌کنند و به باغی اضافه می‌کنند که در آن مورچه ها یک “محصول” قارچ رشد می کنند. قارچ ساختارهایی تولید می کند که مورچه ها می‌خورند.

15. مورچه‌ها چه نوع قندهایی می‌خورند؟

مورچه‌ها شکر را از منابع زیادی می خورند. آنها می توانند قند را از شهد گل و سایر ساختارهای گیاهی به نام شهدهای اضافی گل دریافت کنند. آنها همچنین می‌توانند قند را با جمع‌آوری عسلک از حشرات تغذیه کننده گیاهان مانند شته ها بدست آورند. منبع دیگر شکر ممکن است مربای ریخته شده روی پیشخوان آشپزخانه باشد. انواع شکر بستگی به منبع آن دارد. قندهای گیاهی معمولا حاوی فروکتوز و گلوکز هستند. قند سفره ساکارز است.

16. مورچه‌های ملکه چگونه تعیین می‌شوند؟

مورچه‌های ملکه توسط عوامل مختلفی تعیین می‌شوند. اولین مورد این است که آیا تخمک بارور شده است یا خیر. اگر یک تخم بارور نشود، یک مورچه نر از آن بیرون می‌آید. اگر بارور شود مورچه ماده ظاهر می‌شود. عوامل دیگری که تعیین می‌کنند آیا یک ماده به یک کارگر یا ملکه تبدیل می‌شود عبارتند از نحوه تغذیه لارو و سن ملکه‌ای که تخم گذاشته است.

17.شغل ملکه کلونی مورچه‌ها چیست؟

مورچه‌ها حشرات اجتماعی هستند به این معنی که مورچه‌های خاص، وظایف خاصی را در کلنی انجام می‌دهند. برخی غذا جمع می‌کنند، برخی از جوانان مراقبت می کنند و برخی از مستعمره دفاع می کنند. کار ملکه تخم گذاری است که به لارو و در نهایت مورچه بالغ تبدیل می شود. همه مورچه های دیگر کار خود را برای محافظت از ملکه و لارو انجام می دهند.

کارهای دیگری که ملکه انجام می‌دهد عبارتند از:
– با یک نر جفت می شود
– از محل تولدش دور می شود تا یک مستعمره جدید ایجاد کند
– مواد شیمیایی را از بدن او خارج کنید که رفتار مورچه های کارگر را هدایت می‌کند.

18. مورچه‌ها بیشتر از همه دوست دارند چه بخورند؟

مورچه‌ها برای اهداف مختلف چیزهای مختلفی می‌خورند. مورچه بالغ برای انرژی به کربوهیدرات نیاز دارد، بنابراین چیزهای شیرینی مانند شهد گل می‌خورد. با این حال، اگر مورچه‌ای در حال جمع‌آوری غذا برای بازگرداندن به لانه برای تغذیه بچه‌ها باشد، آنگاه روی پروتئین‌های حاصل از خوردن سایر حشرات تمرکز می‌کند. این پروتئین به لاروها داده می‌شود تا بتوانند به صورت بالغ رشد کنند.

19. آیا مورچه‌ها خون دارند؟

مورچه‌ها خون دارند به آن همولنف می‌گویند.

20. آیا ملکه مورچه‌ها می توانند پرواز کنند؟

اکثر مورچه‌های ملکه وقتی از شفیره بیرون می آیند بال دارند، آنها می‌توانند برای جفت گیری پرواز کنند و لانه‌های جدیدی پیدا کنند. مدت کوتاهی پس از شروع لانه جدید، بال های خود را می‌ریزند.

آموزش‌های مرتبط

داده ای یافت نشد

محصولات کنسل