بید مواد‌غذایی

سایز حشره : 0.6 الی 0.7 سانتی متر 
رنگ حشره : نقره‌ای‌، قهوه‌ای
نیش می‌زند؟ خیر
پرواز می‌کند؟ بله
این حشره در شب یا روز دیده می‌شود؟ شب
اطلاعات بیشتر:

طول بدن حشره / 1.27 الی 1.9 سانتی متر طول بال‌ها

توضیحات

با غروب آفتاب و تاریک شدن هوا در اطراف وسایل پر نور و همچنین مواد غذایی مخصوصا غلات برای مثال محل دپوی برنج، آرد و . . . حشرات پروانه‌گونه‌ای را مشاهده می‌کنید. در نگاه اول شما در ذهن خود با پروانه‌ای با جسته‌ای کوچک مواجه شده‌اید اما غافل از اینکه این پروانه کوچک، قاتل مواد غذایی شما هستند. این حشرات پروانه‌گونه بید مواد غذایی نام دارند. مطمئنا با شناخت این مهمان ناخوانده متوجه خواهید شد که بیدهای غذایی حشراتی بسیار آلوده هستند و برای اینکه بخواهید از مصرف مواد غذایی لذت ببرید بایستی با آن‌ها مقابله کنید. در ادامه قصد داریم به بررسی چند ویژگی از این حشرات آلوده بپردازیم:

  • بیدها مواد غذایی مختلفی را مصرف می‌کنند به همین دلیل است که در جوامع مختلف به اسم‌های گوناگونی شناخته می‌شوند. برای مثال: پروانه غذایی، بیدمشک خانه، بید کلم، بید غلات، بید برنج، بید آرد و بید غذایی از جمله اسم‌هایی است که برای این حشره درنظر گرفته‌اند.
  • بیشتر پروانه‌های غذایی، جسته بسیار کوچکی دارند و طول حدودی بال‌های آن‌ها 1.2 سانتی‌متر است.
  • شما در بیشتر مواقع بیدها را با غروب آفتاب و تاریکی هوا مشاهده می‌کنید. این حشرات در اطراف انبار مواد غذایی یا آشپزخانه شما به دنبال مواد غذایی برای مصرف خود می‌چرخند.
  • بیدها اکثرا به مواد غذایی حاصل از کشاورزی حمله می‌کنند و باعث از بین رفتن محصولات کشاورزی می‌شوند. از مواد غذایی دیگری که مورد علاقه بیدهاست مواد غذایی مانده در انبارها و شربتخانه‌هاست.
    برای پیشگیری و مقابله با بید موادغذایی می توانید تمام موادمصرفی غذایی خود را در ظروف کاملا وکیوم شده بسته‌بندی کنید.

آموزش‌های مرتبط

محصولات مرتبط