عنکبوت

سایز حشره : بدون در نظر گرفتن پاهای آن 1.9 الی 2.5 سانتی متر
رنگ حشره : قهوه‌ای، سبز، مشکی-قرمز، مشکی-زرد
نیش می‌زند؟ بله
پرواز می‌کند؟ خیر
این حشره در شب یا روز دیده می‌شود؟ شب, روز

توضیحات

وقتی وارد یک خانه‌ی قدیمی یا متروکه می‌شوید. در گوشه‌های بالایی و کنج دیوار‌ها تارهای منظم و در هم تنیده‌ شده یک عنکبوت به راحتی و بدون چشم مسلح قابل دیدن است. این موجود بسیار زیبا و تا حدی عجیب، به همان اندازه که زیباست می‌تواند برای هر موجود زنده‌ای بسیار خطرناک باشد. اکثر عنکبوت‌ها غیر سمی هستند و خطری برای زندگی انسان‌ها ندارد. در ادامه قصد داریم به بررسی ویژگی‌ها و خصوصیات این حشره مرموز بپردازیم:

  • به دلیل خجالتی بودن عنکبوت‌ها، این حشرات معمولا مناطق تاریک، خلوت و ترجیحا با ارتفاع بالا را برای ایجاد خانه و تشکیل خانواده‌ی خود انتخاب می‌کنند.
  • نکته مسلم در مورد تعداد پاهای عنکبوت‌ها این است که تمامی عنکبوت‌ها 8 پا دارند. این موضوع از این حیث حایز اهمیت است که گونه‌ای شبیه به عنکبوت‌ها وجود دارند که دارای 6 پا هستند ولی جزو عنکبوت‌ها به حساب نمی‌آیند.
  • تارهای عنکبوت از جنس پروتئین هستند و تنیدن تار توسط عنکبوت، یک موضوع کاملا ارثی است و این موضوع را از پدر و مادر خود به ارث می‌برد.
  • جالب است بدانید قدرت تارهای عنکبوت 9 برابر از فولاد قوی‌تر است و اگر به قطر یکسان از این دو را کنار هم بگذاریم به قدرت مسلم تار‌های عنکبوت پی خواهیم برد. نکته بسیار جالب‌تر این تارهای پروتئینی این است که قدرت کشسانی آن‌ها 20 برابر نایلون‌هاست.
  • تارهای عنکبوت ابزار شکار عنکبوت‌ها برای به دام انداختن طعمه مورد نظر خود است. جالب است بدانید که عنکبوت با تارهای خود حیواناتی از قبیل گنجشک‌ها و مارمولک‌ها استفاده می‌کنند. از سویی عنکبوت‌های سمی معمولا از تارهای خود برای شکار استفاده نمی‌کنند.
  • تعداد چشم‌های عنکبوت تعداد خاصی نیست اما معمولا عنکبوت‌هایی با 8 چشم عنکبوت‌های معمولی، عنکبوت‌هایی با 4 چشم عنکبوت‌هایی سمی و عنکبوت‌های غارها معمولا چشم ندارند.
  • برای دور کردن عنکبوت‌ها از خانه خود، تمیز نگه داشتن آن شرط مهمی است. چرا که در خانه کثیف هر چقدر هم از مواد سمی استفاده شود مکان مناسبی برای رشد حشرات و حیوانات موذی است.

آموزش‌های مرتبط

محصولات مرتبط