5 واقعیت مشترک و کلیدی درباره حشرات – از ظاهر حشرات تا رنگ آن‌ها!

1. حشرات ممکن است کوچک باشند، اما از آن به نفع خود استفاده می‌کنند

حشرات موذی کوچک در یک دنیای بزرگ قطعا یک چالش بزرگ محسوب می‌شوند، اما کوچک بودن این موجودات برای آن‌ها مزایای مفیدی دارد.

یک حشره توده بدنی زیادی ندارد، اما سطح بدنش به نسبت جرم آن نسبتا زیاد است و این بدان معناست که نیروهای فیزیکی بر حشرات مانند حیوانات بزرگتر تأثیر نمی‌گذارد.

از آنجایی که نسبت توده بدن آن‌ها به سطح بسیار زیاد است، آنها می‌توانند کارهای فیزیکی غیرممکن برای انسان یا حتی حیوانات کوچک مانند پرندگان یا موجودات کوچک همانند موش را نیز انجام دهند.

جالب است بدانید که یک حشره می‌تواند سقوط را تحمل کند زیرا حداقل وزن آن به این معنی است که با نیروی بسیار کمتری فرود می‌آید. سطح نسبتاً بزرگ یک حشره هنگام حرکت در هوا کشش زیادی ایجاد می‌کند، بنابراین با رسیدن به پایان سفر، سرعت آن تا حد زیادی کاهش می‌یابد.

حشرات مانند آب‌گردان به‌راحتی می‌توانند به معنای واقعی کلمه روی آب راه بروند، اما چگونه؟ آن‌ها با توزیع توده بدنی کم خود به گونه‌ای که کشش سطحی آب را به حداکثر برسانند، می‌توانند این کار را به‌راحتی انجام دهند. جالب است بدانید به لطف پاهای اصلاح شده و بدن سبک، مگس‌های خانگی می‌توانند بدون افتادن بر روی سقف‌ها برعکس راه بروند.

حشرات ممکن است کوچک باشند، اما از آن به نفع خود استفاده می‌کنند2. تعداد آن‌ها در مجموع از سایر حیوانات زمینی بیشتر است

به عنوان یک گروه، حشرات بر این سیاره تسلط دارند. اگر همه نوع جانوران خشکی را که تاکنون شناخته شده است بشماریم، از جوندگان گرفته تا انسانها و هر چیزی که بین آنها وجود دارد، این تعداد تنها یک سوم از گونه‌های شناخته شده را تشکیل می‌دهد.

ما تازه شروع به شناسایی و توصیف حشرات روی زمین کرده‌ایم، و فهرست در حال حاضر بیش از یک میلیون گونه و در حال صعود است. برخی از دانشمندان تخمین می‌زنند که تعداد واقعی گونه‌های حشره متمایز ممکن است به 30 میلیون نیز برسد. متأسفانه، تعداد قابل توجهی احتمالاً قبل از اینکه آنها را پیدا کنیم منقرض خواهند شد.

تعداد آن‌ها در مجموع از سایر حیوانات زمینی بیشتر است

3. رنگ‌ها و ظاهر حشرات هدفمند است

برخی از حشره‌ها کسل‌کننده و خشک هستند و از شاخک‌ها تا شکم فقط به رنگ سیاه یا قهوه ای مسطح هستند. برخی دیگر براق و درخشان هستند، در الگوهای نارنجی آتشین، آبی سلطنتی، یا سبز زمردی. اما چه یک حشره خسته کننده یا درخشان به نظر برسد، رنگ ها و الگوهای آن عملکرد مهمی را انجام می‌دهند که برای بقای آن حشره حیاتی است.

رنگ یک حشره می‌تواند به آن کمک کند تا از دشمنان دوری کند و جفت پیدا کند. رنگ‌ها و طرح‌های خاصی که رنگ‌آمیزی آپوزماتیک نامیده می‌شوند، به شکارچیان احتمالی هشدار می‌دهند که اگر سعی کنند حشره مورد نظر را بخورند، در آستانه انتخاب بدی هستند.

بسیاری از حشرات از رنگ برای استتار خود استفاده می‌کنند و به طور موثر به حشره اجازه می‌دهند تا با محیط خود ترکیب شود. رنگ آنها حتی می‌تواند به حشرات کمک کند تا نور خورشید را جذب کنند تا گرم بماند یا نور خورشید را منعکس کنند تا آن‌ها را خنک نگه دارند.

رنگ‌ها و ظاهر حشرات هدفمند است

4. برخی از حشرات واقعاً حشره نیستند

طبقه بندی بندپایان سیال است، زیرا حشره شناسان و تاکسونومیست ها اطلاعات جدیدی را جمع آوری می‌کنند و نحوه ارتباط موجودات با یکدیگر را دوباره ارزیابی می‌کنند. در سال‌های اخیر، دانشمندان تشخیص دادند که برخی از بندپایان شش پا که مدت‌ها حشره محسوب می‌شدند، واقعاً اصلاً حشره نیستند. سه راسته بندپایان که زمانی به طور منظم در زیر رده حشرات ذکر شده بودند، کنار گذاشته شدند.

بندپایان

5. آنها برای اولین بار حداقل 400 میلیون سال پیش روی زمین ظاهر شدند

سابقه فسیلی حشرات ما را به 400 میلیون سال پیش می‌برد.

دوره دونین، اگرچه عصر ماهی‌ها نامیده می‌شود، اما شاهد رشد جنگل‌های کمی در زمین‌های خشک نیز بود و همراه با این گیاهان، حشرات نیز به وجود آمدند.

در حالی که بعید است که شواهد فسیلی از حشرات مربوط به قبل از دوره دونین وجود داشته باشد، ما شواهدی از گیاهان فسیلی از آن زمان داریم.

و برخی از این گیاهان فسیل شده شواهدی مبنی بر هضم شدن توسط کنه‌ها یا حشرات نشان می‌دهند.

در دوره کربونیفر، حشرات واقعاً نفوذ کردند و شروع به تنوع کردند.اجداد حشرات واقعی امروزی، سوسک‌ها، سنجاقک‌ها و مگس‌های کنونی از جمله کسانی بودند که در میان سرخس‌ها می‌خزیدند و پرواز می‌کردند و این حشرات هم کوچک نبودند. در واقع، بزرگترین شناخته

شده از این حشرات باستانی، یک سلف سنجاقک به نام گریفن‌فلای، دارای طول بال های 28 اینچ بود.

سابقه فسیلی حشرات

6. همه آن‌ها قطعات دهانی اصلی یکسانی دارند، اما از آن‌ها متفاوت استفاده می‌کنند

حشرات از مورچه ها تا زوراپتران‌ها ساختارهای اولیه یکسانی دارند تا قسمت‌های دهان خود را تشکیل دهند. لابروم و لابیوم به ترتیب به عنوان لب بالا و پایین عمل می‌کنند.

هیپوفارنکس ساختاری زبان مانند است که به سمت جلو پیش می‌رود.

فک پایین این حشرات همان فک طبیعی بوده و در نهایت، فک بالا ممکن است چندین عملکرد از جمله چشیدن، جویدن و نگه داشتن غذا را انجام دهد.

نحوه اصلاح این ساختارها چیزهای زیادی را در مورد چگونگی و آنچه که یک حشره می‌خورد، نشان می‌دهد. نوع قطعات دهانی که یک حشره دارد می‌تواند به شما در شناسایی ترتیب طبقه بندی آن کمک شایانی کند.

حشرات واقعی، که شامل بسیاری از حشرات شیره‌خوار هستند، دارای قطعات دهانی برای سوراخ کردن و مکیدن مایعات هستند.

حشراتی که از خون تغذیه می‌کنند، مانند پشه‌ها، قسمت‌های دهانی سوراخ‌کننده و مکنده دارند. پروانه‌ها و پروانه‌ها مایعات می‌نوشند و قسمت‌های دهانشان به شکل پروبوسیس یا نی است که این کار را به طور مؤثر انجام می‌دهند.

سوسک‌ها مانند ملخ‌ها، موریانه‌ها و حشرات چوبی دارای قطعات دهان جویدنی هستند.

اما صبر کنید این تنها بخشی از حقایق مشترک حشرات است.

با مجله کنسل همراه شوید تا شما را با دنیای هیجان‌انگیز حشرات آشنا نماییم.

آموزش‌های مرتبط

داده ای یافت نشد

محصولات کنسل